Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

KDU-ČSL se pomalu seznamuje s internetovými Parlamentními listy.
  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

2. 3. 2021 11:33:00

KDU-ČSL navrhuje změnu zákoníku práce k pravidlům home office

KDU-ČSL navrhuje změnu zákoníku práce k pravidlům home office

KDU-ČSL se rozhodla zareagovat na aktuální situaci návrhem novely zákoníku práce, v níž definuje přesná pravidla pro režim práce z domova (homeoffice). Lidé jsou k ní opakovaně vyzýváni, ale dosud nebyl stanoven žádný právní rámec.

 „Inspirovali jsme se v sousedních zemích a vytvořili návrh, který doufejme bude v těchto měsících projednán a schválen, tak, aby to bylo k užitku všem, zaměstnancům i zaměstnavatelům“ uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Na pondělní tiskové konferenci dále nastínil, jaký způsobem pracuje krajská koalice Spojenci s výstavbou kanalizací v Olomouckém kraji. „Řeším tuto problematiku s ministerstvem zemědělství tak, aby proces výstavby byl pro malé obce jednodušší a především efektivnější,“ sdělil Jurečka. V Olomouckém kraji je v tuto chvíli třetina obcí bez obecní kanalizace.

Krajští radní (Spojenci - Koalice pro Olomoucký kraj) spolu s poslancem Marianem Jurečkou a senátory Lumírem Kantorem a Jitkou Seitlovou nově přichází s charitativním projektem Respirátor od Spojenců. Projekt představil 1. náměstek hejtmana Ivo Slavotínek. Jedná se o sbírku na nákup respirátorů, které poputují směrem k sociálním organizacím, které evidují např. osoby pečující o chronicky či dlouhodobě nemocné, lidi s pracující, ale s nízkým příjmem apod.“

Ivo Slavotínek se také vyjádřil k aktuálnímu stavu vakcinace v sociálních službách. „V těchto dnech finišuje očkování první dávkou. Druhou dávku věřím zvládneme doočkovat v průběhu příštích dvou týdnů. Pak budou následovat domy s pečovatelskou službou či jakákoliv další seniorská nájemní bydlení, kde se žije komunitním způsobem života.“

Náměstek Jan Šafařík avizoval otevření nového kontaktního místa v Šumperku, které je určeno ke komunikaci s krajskými radními pro občany, zástupce místních samospráv či podnikatele. „Jak já říkám, ať nemusí lidi chodit za úřadem, ale ať se úřad přiblíží k nim. Jedná se o novou efektivní formu komunikace a spolupráce.“

Dalším projektem, který Šafařík na tiskové konferenci představil, je příprava dohody, která má eliminovat dopady změn klimatu. Cílem strategie je podpora opatření proti suchu, zvýšení retence vody v krajině, a to jak v zastavěných, tak nezastavěných částech, a zároveň podpora nových studií ke stavbě kanalizací v malých obcích.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama