Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

KDU-ČSL se pomalu seznamuje s internetovými Parlamentními listy.
  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,8. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.06.2021 15:09:00

Lidovecké mládežnické organizace spojily síly

Lidovecké mládežnické organizace spojily síly

Během uplynulého víkendu došlo v Brně ke sloučení mládežnických organizací KDU-ČSL Mladých lidovců a Mladých křesťanských demokratů.

 Slučovacího sjezdu se účastnilo 120 delegátů z obou mládežnických spolků a řada hostů. Pro sloučení hlasovalo přes 90 procent všech delegátů. Spojení sil mládežnických organizací podporuje i vedení KDU-ČSL.

„O sbližování našich spolků jsme jednali intenzivně více než tři roky. Nebyl to úplně jednoduchý krok, každý spolek již měl za sebou dlouhou cestu a bohatou činnost. Jednali jsme především o tom, jak zachovat a podpořit z obou spolků to nejlepší. Museli jsme se ale shodnout také na názvu organizace, nových stanovách nebo novém logu a zároveň přesvědčit naše členy o tom, že je to dobrý krok. Spojená organizace má zhruba 439 členů ve 12 krajích a řadí se tak mezi nejsilnější mládežnické organizace politických stran v Česku,“ uvedl Radovan Gaudyn, který se stal předsedou sloučené organizace.

Kromě 120 delegátů ve věku 15-35 let navštívila sjezd i řada významných hostů jako například hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, senátorka Šárka Jelínková nebo ředitelé politických nadací Konrad-Adenauer-Stiftung, Hanns-Seidel-Stiftung nebo Institutu pro křesťansko-demokratickou politiku. Za vedení KDU-ČSL se účastnil slavnostního podpisu fúzní smlouvy i místopředseda KDU-ČSL a 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

„Jednalo se o historický okamžik. Mladí lidovci ukázali, že jim jde hlavně o výsledky a dobrou spolupráci. Oceňuji jejich nasazení. V dnešní době jsme spíše svědky, že se spolky a organizace rozdělují, než že by se slučovaly. Od sloučení si slibuji především spojení toho dobrého z obou organizací. To znamená pořádání desítek skvělých vzdělávacích akcí nejen pro mladé a zároveň dobrou spolupráci s partnerskými spolky a politickými stranami v zahraničí. Mladí lidovci stojí na třech základních kamenech, prvním je vzdělávání nových politiků, druhým působení ve veřejném prostoru a služba společnosti a třetím je spolupráce s KDU-ČSL. Mladí lidovci jsou pro KDU-ČSL velmi důležití, řada Mladých lidovců působí ve vedení svých obcí,“ uvedl Hladík, který sám byl do 35 let členem Mladých lidovců a přes dva roky byl jejich předsedou.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama