ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,47. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.07.2016 12:38:00

Stát nemůže odpovídat za dluhy soukromých osob

Stát nemůže odpovídat za dluhy soukromých osob

Komentář k návrhu ministryně Marksové na náhradní výživné

 Paní ministryně Marksová vyráží do vlády opět s nápadem náhradního výživného. Paní ministryně si zřejmě neuvědomuje, že stát nevymůže na dlužnících výživného ani korunu. Místo aby sáhla do již zavedených sociálních dávek pro případnou pomoc pro rodiče s dítětem v nouzi a cíleně pomohla, přichází s návrhem, který jednoznačně zvedne rozpočet na sociální dávky, ale nebude schopna žádné finanční prostředky vymoci nazpět. Paní ministryně už nepočítá s finančními prostředky právě na vymožení dlužných alimentů, které se pohybují v desítkách milionů korun. Není tedy jasné, jakým způsobem se budou dlužné alimenty vymáhat.

Stát nemůže odpovídat za dluhy soukromých osob. Stát může napomoci zrychlením soudních řízení v oblasti určení alimentů a jejich vymožení. Přebírat odpovědnost za druhé ze strany státu je více než nerozumné.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout