ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

02.10.2013 12:07:58 - Jurek

Exekuční průmysl.

Je vidět, že problematiku exekucí znáte jen letmo a zběžně - nic ve zlém. Jinak byste věděla, že exekutorské fabriky jsou primárně určeny k ekonomické likvidaci "dlužníků" a je to jediný průmysl. který ještě odvádí nějakou relevantní DPH (což je mimochodem taky zhovadilost)

Jak jinak by bylo možné vygenerovat korunové penále, to elektronicky zažalovat, hromadně odsoudit a FIKTIVNĚ doručit tak, aby se o tom "dlužník" nedozvěděl, protože nejde o pohledávku, důležité jsou POPLATKY.
Jak to vypadá v praxi?
http://jezevec-mrzout.pise.cz/918-jaka-je-praxe-exekuci-v-ceske-republice.html

Odpověď

07.10.2013 14:02:00 - Lenka Kohoutová
Vážený pane Jurku,

děkuji Vám za váš dotaz. Přiznávám, že zákon č. 120/2001 Sb. neznám natolik podrobně jako třeba Zákon o zaměstnanosti. Nicméně téma exekucí mne velmi zajímá. Z toho důvodu jsem také pořádala za dobu mého působení v Poslanecké sněmovně několik setkání na téma chudoby a finanční gramotnosti. Přímé zkušenosti z praxe a od těch nejzranitelnějších jsem dostala od SKOKu, Asociace občanských poraden, SKOK a dalších. Mimochodem jejich čínnost se také čím dál více týká témat jako je osobní bankrot a exekuce. Děkuji Vám každopádně za odkaz, který si ráda přečtu.

S pozdravem
Lenka Kohoutová