ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

18.08.2013 3:00:13 - Renata

Vážená paní poslankyně

Po neustálém utahování opasků nás, občanů, seniorů a OZP, se koupěschopnost lidí jen snižuje a ani časté slevy už netáhnou lidi k nákupům, protože jim nezbyde na léky a bez poplatku nám doktor ani nezměří tlak. To se zvýší nezaměstnanost a velmi, až začnou obchodní řetězce mizet z republiky, jen to nesvádějte na současné návrhy, když to byla strana, kterou zastupujete a strana TOP 09, které současný stav způsobily i přes dotace směrované na snížení nezaměstnanosti, se ani o vytvoření pracovních míst nepokusily a při přílivu občanů z východu, kteří jsou zaměstnáváni právě v marketech ani česky mluvit neumí. Naše české vyučené prodavačky chodí opakovaně na Úřad práce, nejsou to jen prodavačky, ale i další profese, které občan našeho státu zaměstnání nedostane, zatím co člověk s pracovním povolením ano. Tuto nezaměstnanost jste se měli především snažit odstranit a ne kritizovat to, co se děje nyní.
Proč se snažíte legálně důchode vyhubit a generace proti sobě poštvat?
R.Hašková

Odpověď

19.08.2013 19:32:03 - Lenka Kohoutová

Vážená paní Hašková, nerozumím zcela Vaší otázce. Nechápu, jak se snažím vyhubit generace nebo je nějak proti sobě poštvat. Možná lépe položte otázku. Ano, nezaměstnanost je problémem, a to nejenom u nás. Obecně v rámci EU na tom s nezaměstnaností nejsme zdaleka nejhůře, ale v rámci naší země se nic takového nepočítá. Právě startuje opatření, které se týká podpory zaměstnanosti a které je ještě z pera bývalé ministryně MPSV. Jde o podporu zaměstnanosti absolventů, podpora rekvalifikací…apod.

Píšete o zaměstnávání cizinců, toto jsme pokud vím již velmi omezili, například agenturní zaměstnávání lidí mimo EU je zcela omezeno.