Lenka Procházková

  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,23. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

12.09.2012 18:47:29 - hajnej14

Divadlo ministryně Hanákové

Paní Procházková co říkáte na vystupování paní Hanákové ve vládě?Nejdříve církevní restituce nyní aféra kolem Národního divadla.Vystupuje dosti přihlouple nic o resortu neví pohybuje se jako slon v porculánu.Dle mého názoru se jedná o bílého koně jako v případě p.Parkanové jak to vidíte Vy?

Odpověď

03.10.2012 19:28:03 - Lenka Procházková
Odvolání ředitele Národního divadla můžeme vnímat  jako další test toho, co  naše společnost ještě vydrží. Způsob a zejména zdůvodnění odvolání naznačuje, že občané jsou považováni za nesvéprávné publikum, kterému je možné předvádět cokoli. To, co dlouhodobě hraje ministerstvo kultury, je ukázkou již naprostého rozkladu státní správy a základních principů demokratického vládnutí.

Chci předem říci, že nevím, zda byl Ondřej Černý dobrý či špatný ředitel, nevím, zda je dobře, že došlo ke spojení státní opery a Národního divadla (osobně si spíše myslím, že nikoli).  Neznám výsledky auditu, a tak mohu jako běžný občan pouze hodnotit, jaké kroky ministerstvo podniklo a jaké argumenty předkládá loutková ministryně nám, platícím občanům.

Zopakujme si základní fakta. Paní ministryně odvolává ředitele Národního divadla, instituce velkého národního, kulturního i politického významu, bez předchozího varování a s okamžitou platností v okamžiku, kdy se rozjíždí divadelní sezóna. Více zde: http://lenka-prochazkova.eu/?p=558