Luděk Míča

Jaký je opravdový stav české železnice?
  • SZ
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,96. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

13.04.2011 14:50:56 - Mauze

Zelení

Proč v západní Evropě zelení bodují a u nás spíše vymírají?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

18.12.2013 20:24:44 - Luděk Míča
 S odstupem času nad tím také stále častěji přemýšlím. Osobně si myslím, že Česká republika je velká neucelená směsice bodrých, uchvástaných povalečů. Avšak větší problém je v charakteru člověka tedy Čecha. Pokud se kolem sebe rozhlédneme vidíme podstatně velkou část lidí pracujících v průmyslu, zemědělství a mnoho lidí pracuje ve službách. Když nahlédneme do jejich denního rozvrhu. Poznáme, že tu není moc místa si utvořit nějaký vlastní názor, lidé jsou otráveni cokoliv řešit. Řeší jen své aktuální věci obehnané plotem kolem dvorku. A na tom svém písečku si hrají. Ráno vstanou, jdou do práce...tam zažijí to co se bude probírat doma, s přáteli. Vrátí se z práce /autem, veřejnou dopravou, pěšky/, nakoupí na večeři, na snídani. Uvaří...dívají se na televizi nebo na online seriály a pak jsou spát. Kam se poděla ta známá občanská angažovanost? Kdy se šlo do divadla, na ples, na zábavu nebo na nějakou televizní estrádu, kde alespoň baviči přeložili do místního jazyka to co se děje v zahraničí a v naší společnosti. Víkend je buď ve znamení válení se nebo se podnikne s dětmi malý výlet po krajině republiky. Oblíbené jídlo - smažák a hranolky. Kde je ten čas žít pro společnost? Ale, pokud se jich začne nějaké téma dotýkat jejich reakce se změní, začnou bojovat pro něco, začnou kopat za někoho. Ohroženost vlastního dvorku a cesty do práce je prostě nepřípustná. Když se podíváme na koncept Strany zelených, v posledních letech vidíme, jak se zlepšuje jejich volební program. Více se zaměřuje na ostatní politiky, než na které jsme od nich byly zvyklí, už to není jen ochrana životního prostředí, tah na mladé, tah na menšiny apod. Už tu začínáme mít pestrou paletu zajímavých témat, která se týkají ať přímo nebo nepřímo všech občanů České republiky. Strana zelených nenabízí jen ohraná klišé, tak jako Sociální demokracie, která stále věří ve svou starou volební základnu občanů, tak jako Komunistická strana Čech a Moravy. Pokud se vrátíme k osobnostním charakteristikám občanů, uvidíme jasná fakta, která Vám ukáží cestu pro správnou odpověď. Pojďme si položit otázku: Jsme opravdu jednotný národ vzhledem k národním otázkám? Není potřeba regulovat politickou moc a rozhodování státních úředníků? Jak se chovají jedinci ke svým rodinám? Jak se chovají politici ke svému státu? Je cizí prostředek pro vás jen záminkou ho využít do poslední kapky?

Co ten rozdíl se západem,jak to mnoho lidí rádo rozděluje...západ to je místo, kde jsou ucelené národní koncepty, rozhodnost, vyspělost jednání apod. Není to samozřejmě pravidlem, jenže lidé rádi paušalizují. Zahraniční západní národy jsou vycepované svojí minulostí boje za vlastní přežití, a tak  tam je místo pro mezilidský diskurs. Proto, zde mají místo i zelení. Evropa jde cestou šetrnosti nebo se o to alespoň snaží. Česká republika v mnohém zaostává. Každé 4 roky nová vláda bez dlouhodobého rozhodování o budoucnosti, podkopávaná neustálým hlasováním o nedůvěře. Jednou pravice podruhé levice, každá strana u žezla mění vize vlády minulé. I toto by mohl být nový prostor pro zelenou stranu. Avšak pokud není vyzrálá společnost, není zde místo pro nevyzrálou stranu. Většina politiků je odrazem nebo spíše profilem osobnostního charakteru všech občanů. Je na čase se zeptat: Máme naději vyzrát v úctihodnou a konkurenceschopnou společnost tak jako ctěné západní aglomerační valy obdivované vyspělostí?