Ludvík Šulda, BBA

Poctivost se musí vyplácet
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.08.2016 11:05:05

OKD nemá peníze na platy, obří odměny si management vyplatil

OKD nemá peníze na platy, obří odměny si management vyplatil

OKD prý nesežene peníze na výplaty pro všechny zaměstnance. A také zjevně nemá peníze na odstupné, které horníkům přísluší.

Když stát někomu svěřuje doly, ať už prodejem či privatizací, měl by si ověřit jeho spolehlivost a následně pak ve smlouvě specifikovat všechny povinnosti soukromého subjektu tak, aby do budoucna nemohlo dojít k tomu, co dnes prožívají zaměstnanci OKD. Taktéž by měl dbát i na to, aby soukromý majitel finančně zajistil postupný útlum těžby a sanace. V případě OKD však došlo pouze k tomu, že Bakala odčerpal maximální množství financí a dá se říct, že společnost de facto vytuneloval. V současné době ji závratně zadluženou nechává na holičkách a zaměstnanci, pomocné provozy a dodavatelé se dostali do situace, kdy patrně přijdou o práci, ale také nedostanou peníze, které jim smluvně přísluší. Velice důležitou roli by teď měla sehrát vláda. Otázkou je, jaké jsou v této věci zájmy některých členů současného kabinetu. U některých jednotlivců v tomto případě dochází k jasnému střetu zájmů. Největším úkolem, který je před současnou vládou, by mělo být zajištění vyvedených financí a označení viníků, kteří kdysi prosperující OKD přivedli do dnešní situace. Je až s podivem, že Bakala žije naprosto klidně v zahraničí a podle dostupných informací mu peníze rozhodně nechybí. Rodiny horníků však počítají každou korunu a žijí doslova ze dne na den.

Ludvík Šulda, předseda OV KSČM Prostějov a kandidát pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama