MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA

  • BPP
  • Strakonice
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,98. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

27.05.2024 15:04:15 - iva monmartrova

léky

Vážený pane doktore, ve sněmovně se aktuálně řeší volný prodej léků v automatech. Co si o tom myslíte? A není problém úplně jinde, a to v tom, že řada léků v lékárnách (na našem trhu) úplně chybí? Čí je to vina? Válek nás pořád ujišťuje, jak dodávky zajistí, ale stále jsou léky, které chybí, a které jsou potřeba. A mám ještě jednu otázku, nemyslíte, že by lidem shánění léků usnadnilo, kdyby šlo i léky na předpis objednat přes internet? Teď ani nezjistíte, zda v té či oné lékárně jsou nebo ne a pak musíte objíždět několik lékáren, protože ne vždy je třeba snadné se do lékárny dovolat. Přeci by se dalo zajistit, aby si ho mohl koupit jen ten, kdo má předpis, stejně jsou dnes vydávány snad už jen elektronicky. Děkuji za odpověď. Iva

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

29.05.2024 18:47:25 - MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA
Pěkně zdravím, pokud jde o prodej léků v automatech, domnívám se, že u základních léků možný je /typicky analgetika, některá spasmolytika, oční kapky, živočišné uhlí, některé vitaminy, mast na opary, ...../. Rozhodně tedy HVLP distribuovatelné bez lékařského předpisu. Situace je ostatně srovnatelná s možným prodejem mimo lékárny, typicky u benzinových pump.
Co se ovšem týče léků přes internet - u těch, které jsou na recept, tuto možnost nedoporučuji. Podstatnou součástí výdeje je totiž individuální informace - poučení lékárníkem, které při digitálním objednání a doručení zasilatelskou firmou odpadá.