MUDr. Jan Marušiak, PhD.

kandiduje na 3.místě za TOP 09 v Libereckém kraji do PS
  • TOP 09
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.01.2016 9:10:00

I národ se odkopal - až na dřeň

I národ se odkopal - až na dřeň

Demokracie má jednu nespornou výhodu. Lidé mohou svobodně říkat, co si myslí. Můžeme si tedy o každém, kdo projeví svůj názor veřejně - udělat vlastní úsudek o něm.

Tak např. komunistka Semelová je koncentrátem původní myšlenky komunizmu a jistě se jí stýská po době před rokem 89. Svoboda slova jí umožňuje říkat to, co říká a tím, jak se "odkope až na dřeň" my zase víme, co si o ni máme myslet. Tak je to správně. Víme, že paní Semelová má své podporovatele ve vlastní straně i své odpůrce. I to je správně, že to víme. Jsou na očích, nesou tzv. kůži na trh a chtějí komunizmus. Mají své podporovatele, soutěží o úspěch ve volbách. Volby nám potom povědí něco o nás samých, něco o tom, jaký jsme národ. Volby jsou demokratické a svobodné. Ten obrázek, který volby o našem národě, lidech a jejich názorech nakreslí, je pravdivý. Prezident má v současnosti podporu 60% národa. I to o nás mnohé vypovídá. Můžeme se pouze tázat, ve kterém jiném státě by člověk podobných názorů, jako náš prezident, uspěl s ve volbách - zda by to bylo např. Rusko, Bulharsko, Francie, Anglie či USA?

A na čem záleží - na názorech? Chování? Kultuře prostředí a jedince? Tzv. lidovosti? Zdraví a kondici? Zevnějšku a image?

Odpověď neznáme, leč tušíme. Jestli je to pro někoho pesimistická úvaha, nevím. Pro těch 60%, co ho podporují, asi pesimistická není. Jsme prostě takoví - jsme to my, Češi. A protože je svoboda, máme to co máme. I národ se odkopal - až na dřeň.

Jan Marušiak, primář cévní chirurgie KNL

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama