MUDr. Jan Marušiak, PhD.

kandiduje na 3.místě za TOP 09 v Libereckém kraji do PS
  • TOP 09
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.10.2013 20:06:30

Kubek s odboráři by si rádi zatančili kozáčka na levicové veselce

Kubek s odboráři by si rádi zatančili kozáčka na levicové veselce

Je až s podivem, do jakého stavu levicového patolízalství dovedl Českou lékařskou komoru její předseda Kubek. Rovnostářský pohled na zdravotní služby, vydírání hrozbou kolapsu nemocnic, strašení občanů si nezadá s účelovou komunistickou retorikou

V České republice se ani po téměř 25 letech po revoluci řadě našich občanů nevede dobře. Průměrného platu jich celá řada nedosahuje, nejsou-li přímo v kategorii nezaměstnaných. Tuto neradostnou realitu nemůže nikterak změnit fakt, že lékařům se z úhlu pohledu výše povězeného rozhodně špatně nevede. Dosáhli stavu, po kterém volali dříve, tzn. že jejich průměrný plat dosáhl trojnásobku průměrného platu v zemi. Mají i některé jiné "benefity" - výlety do exotických krajin placené firmami obchodujícími ve zdravotnictví, finanční odměny za propagaci a odběr jistých produktů, či různé doplňky jako dary spřátelených firem. A ano, lékaři mají i řadu rizikových situací - velikou zodpovědnost, noční služby, řadu přesčasových náročných hodin. V této realitě se posadí na tiskovou konferenci cca 10 zdatných odborářů, a tváří se velmi vážně. Snaží se totiž národ přesvědčit, že 30% špitálů zkolabuje / a lidé budou umírat na ulici, chtělo by se dodat ! /. Nerespektují holou realitu, že zdravotnictví již není v každém kraji stejné / díky Bohu /, že záleží na schopnosti managementu, jak si dovede poradit s řízením nemocnice v mantinelech, které mu určují politici jak na centrální, tak komunální úrovni. Plakat společně s odbory nad tím, že situace je neudržitelná a natahovat ruku "státe přidej" je osvědčený postup slabého managementu, který v průběhu roku mnoho pro svou nemocnici neudělal. Lékaři mají ve své profesi vracet lidem zdraví. A vedení v jejich nemocnici jim k tomu musí zajistit podmínky. To za ně žádný stát neudělá. Management tudíž po celý rok dbá o shánění zdrojů financí pro svůj špitál a současně drží na uzdě silové docenty, profesory či primáře, silové proto, že rozpočet 300 milionů svého pracoviště dokáží z roku na rok navýšit o 10%-20%, pokud jim to slabý management dovolí. Toto je princip vyrovnaného hospodaření nemocnic - Ostrava či Liberec jsou toho příkladem. Odbory zbytečně víří prach a dělají povyk, aby potenciální voliče přihráli levici. Straší národ kolapsem nemocnic, přitom hospodaření v tak složitém organizmu, jakým nemocnice je, mnohdy vůbec nerozumí. Pouze dělají vlny. Je škoda, že kdysi racionální lékař Kubek zmutoval v objetí s levicí do populistického křiklouna, podobně jako před ním jeho předchůce MUDr.Rath.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama