MUDr. Jiří Mašek

  • ANO 2011
  • Královéhradecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,54. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.06.2024 12:10:00

Státní občanství není jen o právech, ale i o povinnostech

Státní občanství není jen o právech, ale i o povinnostech

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k právům a povinnostem občana státu.

 Ukrajinská armáda touží po návratu svých občanů. Mnozí Ukrajinci přišli do Česka již dávno před vypuknutím ruské agrese. Nyní se však ocitli v obtížné situaci, protože jim vypršela platnost cestovních dokladů a nové mohou získat pouze doma na Ukrajině, ne od ukrajinského zastoupení v Česku.

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba se například 23. dubna stěžoval: „Pobyt v zahraničí nezbavuje občana jeho povinností vůči vlasti.“ Na druhou stranu český ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) opakovaně prohlašoval, že uprchlíci s dočasnou ochranou se nemusí obávat nuceného návratu na Ukrajinu.

Je zajímavé sledovat, jak se tato situace vyřeší.

Je také třeba si uvědomit, že státní občanství není jen o právech, ale i o povinnostech.

Například, jsou čeští občané žijící v zahraničí, kteří se poprvé zúčastní korespondenčních voleb, připraveni v případě vojenského konfliktu nastoupit jako vojáci Armády České republiky na obranu své „nové“ vlasti?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama