MUDr. Jitka Chalánková

  • Prostějov
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.02.2021 22:29:50

Občanům nesmí být zabráněno v návratu do vlasti

Občanům nesmí být zabráněno v návratu do vlasti

Senátorka Jitka Chalánková dnes odeslala dopis premiéru Babišovi a ministru Blatnému, ve kterém reaguje na ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky ze dne 1. února 2021 s účinností od 5. února 2021.


„Podle Listiny základních práv a svobod (první věta čl. 14 odst. 4), že každý občan má právo na vstup na území ČSFR, dnes tedy České republiky. Občanovi nesmí být bráněno v souvislosti s mimořádnými opatřeními v návratu do vlasti. Stejný dopis byl na vědomí zaslán i panu ministrovi zdravotnictví. Věřím, že problém bude vyřešen okamžitě a nebude třeba připravovat návrh k Ústavnímu soudu,“ uvedla Jitka Chalánková.

Celý text dopisu:

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama