MUDr. Jitka Chalánková

  • Prostějov
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27. 2. 2019 13:30:00

Ve Spojeném království se nachází asi 200 odebraných dětí

Ve Spojeném království se nachází asi 200 odebraných dětí

Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k úpravě některých vztahů v souvislosti s vystoupením Velké Británie a Severního Irska z EU.

Děkuji za slovo, vážený pane předsedo, vážený pane ministře, dámy a pánové.

Při diskuzi jsem si uvědomila jednu věc a ráda bych požádala pana ministra, jestli by byl tak laskav a vzhledem k situaci našich občanů, kteří žijí a pracují ve Spojeném království, také sledoval situaci tam odebraných dětí. Podle Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí – podle mých posledních čísel jich bylo asi 180, já se domnívám, že je jich zhruba 200 – Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí má možnost zajišťovat českým rodinám v Británii pomoc českého státu. Zatím platí unijní právo, stejně jako třetí strana sporu se můžeme připojit k soudním sporům v případě odebíraných dětí. Všechny kazuistiky neznám, některé ano, takže jsem se snažila také pomáhat i ve Velké Británii. Něco se dokonce i povedlo.

Ale proto bych vás chtěla, pane ministře, požádat, jestli byste byl tak laskav a zapojil Ústav pro mezinárodněprávní ochranu dětí o vypracování postupu, jak bychom postupovali v případě brexitu v tomto případě a v této agendě. Děkuji.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama