MUDr. Martin Kuba

  • ODS
  • Jihočeský kraj
  • hejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.03.2021 14:33:00

Bohužel média zase trochu předbíhají realitu

Bohužel média zase trochu předbíhají realitu

Informace k očkování chronicky nemocných pod 70 let věku

 Milí Jihočeši,

v médiích se dnes objevila zpráva, že by se mohli registrovat k očkování i lidé pod 70 let, pokud mají nějaká chronická onemocnění, která zvyšují riziko vážného průběhu onemocnění covid-19. Spousta z vás jste se mě na to ptala, tak jsme se snažili to s ministerstvem řešit. Takže, jak by to mělo fungovat?

Takové lidi by měli registrovat ambulantní specialisté, u kterého se daný člověk se svou chorobou léčí. Lékař by měl dostat od centrálního řídícího týmu PIN kód, který by mu umožnil tyto svoje pacienty zaregistrovat, aby pak mohli být očkováni v našich OČKÁCH.

Bohužel média zase trochu předbíhají realitu a systém by se měl spouštět až během víkendu. Ministerstvo teď musí vydefinovat, jakých diagnóz se to bude týkat, a kteří ambulantní specialisté tedy dostanou přístup pro registraci svých pacientů.

Zatím tedy prosím počkejte, váš odborný lékař ještě žádné informace nemá. Budu se snažit vás tady o všem včas informovat.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama