MUDr. Martin Kuba

  • ODS
  • Jihočeský kraj
  • hejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22. 1. 2021 7:37:00

Do Jihočeského kraje dorazilo 3 500 očkovacích vakcín proti covidu-19

Do Jihočeského kraje dorazilo 3 500 očkovacích vakcín proti covidu-19

Tři krabice s celkem 3 500 očkovacími dávkami proti covidu-19 dorazily do Jihočeského kraje ve středu 20. ledna.

„Okamžitě jsme otevřeli očkovací termíny pro zaregistrované seniory ve všech okresech. Dodávka bude rozdělena do jednotlivých okresů podle počtu registrovaných seniorů. Od zítřka, tedy čtvrtka, budeme očkovat seniory ve věku 80+ ve všech okresních nemocnicích, protože kapacita je tam zatím dostatečná. Pouze v Českých Budějovicích očkujeme ve vakcinačním centru OČKO v Pavilonu T1 na výstavišti,“ sdělil hejtman Martin Kuba.

Podle Kuby je vše je připraveno tak, aby byly dodané vakcíny aplikovány během tří až čtyř dnů. „Na jihu Čech je teď zaregistrováno asi 11 500 seniorů, takže tyto vakcíny nám stačí zhruba pro třetinu z nich. Bohužel, víc nám teď nedodali. Jakmile dostaneme další dávky, budeme v očkování pokračovat. Zároveň chci všechny požádat, aby zachovali klid. Jsme dobře připraveni a jakmile budeme mít další vakcíny, všechny registrované seniory naočkujeme během pár dní,“ nastínil hejtman.

Kuba rovněž žádá všechny, aby do vakcinačních center nechodili hodinu, nebo dvě dopředu. „Vše je tam připravené a zorganizované. Také prosíme všechny, kteří nebudou mít termín, aby do center nechodili. Nemáme žádné zásoby navíc a vypisujeme termíny na všechny dávky. Nebude tedy možné očkovat někoho, kdo nebude mít termín,“ uzavřel hejtman.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama