MUDr. Martin Kuba

  • ODS
  • Jihočeský kraj
  • hejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.03.2021 11:33:00

Systém seřadí všechny registrované podle věku

Systém seřadí všechny registrované podle věku

Tento týden nám má dorazit 7020 dávek vakcíny Pfizer. Včera konečně dorazilo 3400 vakcín společnosti Moderna, které měly zpoždění asi pět dní, takže už je můžeme konečně použít. A vakcín společnosti AstraZeneca máme na tento týden 2400 dávek.

 V tom minulém týdnu jsme mohli většinu vakcín použít na první dávky, ale tento týden už musíme poměrně velkou část vakcín použít na přeočkování. Takže z Pfizeru musíme na druhé očkování použít 4383 dávek a z Moderny 75. Na první očkování tedy máme tento týden 2637 dávek Pfizeru, 3325 dávek Moderny a 2400 dávek AstraZeneca. To tedy znamená 8362 nově očkovaných Jihočechů tento týden.

Očkování seniorů

Druhou dávku dostanou senioři 80+, kteří byli očkováni před třemi týdny. Ve všech OČKÁCH pokračujeme s očkováním seniorů 70+ a budeme na něj alokovat celých 2637 dávek Pfizeru. Dělíme to opět po okresech tak, abychom v každém okresu uspokojili zhruba stejné procento čekajících. Spousta z Vás se na mě obracíte s dotazy, že jste sebe nebo někoho ze svých příbuzných registrovali hned 1. března a doteď nemáte termín. Je to tím, že systém neřeší kdy se zaregistrujete, ale všechny registrované seřadí podle věku. Takže pokud je Vám například 71 let, tak na termín ještě čekáte a není to ničí chyba. Je to prostě jen tím, že je před Vámi více “starších” zájemců o očkování. My v těchto dnech očkujeme lidi ve věku 76-75 let. Mějte tedy prosím trpělivost. U nás očkujeme opravdu rychle, ale bohužel dostáváme málo vakcín, takže většina našich OČEK ještě ani zdaleka nevyužije maximální kapacitu. V dubnu se mají dodávky zásadně navýšit a hodně zrychlíme.

Očkování pedagogů a zbytku zdravotníků

Na tyto skupiny bude alokována dodávka vakcín Moderna a navíc 700 dávek AstraZeneca pro pedagogy v okrese České Budějovice, kde jich logicky máme nejvíc. Tento týden bychom měli naočkovat v některých okresech už naprostou většinu pedagogů a v těch větších jako je Tábor, Písek, J.Hradec a logicky Č.Budějovice nám bude ještě určitý počet zbývat. Proto pro Č.Budějovice využíváme část dávek vakcíny AstraZeneca. Pedagogy očkujeme podle věku od nejstarších po nejmladší a rozhodně nechceme kvůli tomu zastavit očkování seniorů, kteří mají mnohem větší riziko, že skončí v nemocnici. Chceme, aby byli naočkováni během pár týdnů, abychom byli připraveni na otevření škol.

Očkování u praktických lékařů

Z dodávky 2400 vakcín AstraZeneca je tedy 1700 k dispozici pro praktické lékaře. Ti by měli pokračovat v očkování seniorů, kteří se z nějakých důvodů nemohli dostat do našich OČEK. Snažíme se dávky dělit tak, abychom co nejvíce uspokojili ty lékaře, kteří mají zaregistrováno nejvíc seniorů nad 80 let a zásobovali oblasti kraje, odkud je třeba do okresního OČKA dál. Chápu, že někteří z Vás jste sebe nebo své rodiče ve věkové kategorii 70+ zaregistrovali u svého praktika. V souvislosti se zprávou o snížení dodávek AstraZeneca chci jen všechny upozornit, že nevíme kolik vakcín pro praktiky bude v následujících týdnech do kraje chodit. Nikdo Vám tedy neumí říct, kdy na Vás nebo Vaše příbuzné přijde u praktického lékaře řada. Rozhodně to není chyba kraje, že by nechtěl praktikům vakcíny dávat, není to ani chyba praktiků, je to prostě dáno malým množstvím dodávek vakcíny AstraZeneca. Bohužel pro budoucí týdny budou ještě nižší a nikdo neví jaké. Pokud jste tedy Vy, Vaši rodiče nebo příbuzní ve věku 70+ zaregistrováni u svého praktika, může se stát, že budete v OČKU naočkováni mnohem rychleji. V těchto dnech očkujeme ve většině okresů zájemce ve věku 75 let a budeme pokračovat k mladším ročníkům.

Děkuju všem zdravotníkům, kteří pracují v našich OČKÁCH. Fungují opravdu super. A díky Vám všem za trpělivost. Věřte mi, že se snažíme dělat maximum, aby každý z Vás nebo z Vašich blízkých byl naočkován co nejrychleji.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama