MUDr. Martin Kuba

  • ODS
  • Jihočeský kraj
  • hejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,1. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.04.2021 13:05:00

Tento týden bychom měli dosáhnout 15 420 nově naočkovaných Jihočechů

Tento týden bychom měli dosáhnout 15 420 nově naočkovaných Jihočechů

Vyjádření hejtmana Jihočeského kraje k očkování v 16. týdnu 2021.

Milí Jihočeši, tak tady je pravidelný přehled, jak budeme očkovat v tomto týdnu. Máme k dispozici vakcíny od Pfizer 16 380, Moderna dorazí v pátek v počtu 1 800 dávek a vakcíny Astra Zeneca by mělo dorazit tento týden 2 400 dávek.

Na druhé dávky potřebujeme 5 160 vakcín Pfizer a Moderny. Na ty první můžeme tedy použít 11 310 vakcín Pfizer, 1 710 vakcín Moderny a 2 400 vakcín Astra Zeneca, které opět všechny dáme praktickým lékařům. Tím bychom měli tento týden dosáhnout 15 420 nově naočkovaných Jihočechů.

K dnešku máme na našich OČKÁCH zaregistrováno cca 17 000 zájemců o očkování ve všech skupinách, tedy už i ve skupině 65+. Je jasné, že se stále registrují noví lidé i ve věku 70+ a 65+, takže to číslo se pořád trochu mění. Ale znamená to, že v tomto týdnu bychom měli naočkovat velkou většinu všech, kteří jsou k dnešku zaregistrovaní. Proto potřebujeme, aby vláda umožnila tento týden registraci další nové skupiny 60+ , abychom už v dalším týdnu od 26. března mohli začít očkovat i tuhle skupinu.

A tady zase po jednotlivých skupinách.

Očkování seniorů 70+

Všichni, kteří ještě nejsou naočkovaní se mohou stále registrovat. A protože systém řadí lidi stále podle věku, tak každý kdo se zaregistruje v této věkové skupině je vlastně hned na předních pozicích a dostává termín velmi rychle.

Očkování skupiny 65+

Zatím se zaregistrovalo cca 13 000 lidí v této věkové skupině. Většinu z nich v tomto týdnu naočkujeme. Další zájemci se budou určitě ještě registrovat. Celkem v této věkové skupině je v našem kraji 42 727 Jihočechů.

NOVÁ SKUPINA 60+

V tomto týdnu bude umožněná registrace v této věkové skupině a v příštím týdnu od 26. března už bychom mohli začít očkovat i „nejstarší“ zájemce z této věkové skupiny. Tedy ty, kterým se blíží 65 let.

Chroničtí pacienti

Dál očkujeme i zájemce v této skupině. A v tomto týdnu opět naočkujeme naprostou většinu těch, kteří jsou k dnešku zaregistrováni.

Očkování u praktických lékařů

Tento týden bude k dispozici u PL 2 400 vakcín Astra Zeneca. Víc jich, bohužel, nemáme a pořád nevíme, kolik jich bude chodit dále. Pokud tedy někdo je v kategorii nad 70 let a čeká na vakcínu u svého praktika, zvažte registraci v OČKU, kde v těchto dnech budete určitě očkováni rychleji.

Využití rychlejšího očkování v menších okresech

Stejně jako v minulém týdnu platí, že v některých okresech máme logicky menší počty zájemců o očkování oproti okresu Č. Budějovice, tak v těchto menších okresech zdaleka nejedou OČKA na plný provoz. Teď, když už máme víc vakcín a chceme všem dopřát co nejrychlejší očkování, tak se nabízí možnost zvážit využití OČKA v menším okrese. Změnu očkovacího místa můžete provést sami, nebo využít bezplatné linky Jihočeského kraje. Některým zaregistrovaným v OČKU České Budějovice můžeme v příštích dnech nabídnout možnost přeregistrace zasláním informační SMS i s odkazem na to, jak to provést. Pokud ji Vy nebo Vaši blízcí využijete, může to znamenat, že se k očkování dostanete třeba o týden dříve. Pokud ne, zůstáváte normálně zaregistrováni v OČKU Č. Budějovice a dostanete svůj termín.

V příštím týdnu Vám zkusím napsat už trochu delší výhled toho, jak by to mohlo vypadat do začátku prázdnin.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama