MUDr. Michal Janek

  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,34. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.01.2012 12:10:19

Češi jedí! Hodně a levně…

Češi jedí! Hodně a levně…

Češi se v Evropě stávají odbytištěm pro potraviny druhé jakosti, tedy pro zboží, které by bylo pro Němce nebo Francouze nepřijatelné.

Příčina není pouze v chování prodejců, ale, možná zejména, v chování spotřebitelů. Dáváme totiž přednost kvantitě před kvalitou…

Poslední kontroly potravin, které provedla Státní zemědělská a potravinářská inspekce začátkem letošního roku, odhalily fatální nedostatky u mnoha typů zboží. Přestože viníci budou určitě potrestáni, současné problémy spojené se stravovacími návyky to u nás nevyřeší. Na většině potravin, které jsou často z poloviny umělohmotné či jinak nezdravě poupravené, je totiž přiznáno a popsáno z čeho se skládají, a my si je kupujeme dobrovolně. Hlavně že jsou jogurt, salám, konzerva levné a že si jich domů můžeme odvézt tunu.

Dokud bude prioritou cena, nemůžeme se divit, že rozumněji se stravující národy nás budou předbíhat na úrovni zdravotního stavu populace o celé míle. A ještě dále – již tradičně obsazujeme přední příčky ve statistikách onemocnění např. tlustého střeva ( jejíž jednou z příčin je právě špatné stravování), tedy ty ušetřené peníze u nákupu potravin se nám moc nevyplatí, protože je (tedy ne my ale stát) utratíme, a to mnohonásobně více, za léčbu následků.

A jak zabránit tomu, aby se u nás prodávaly nekvalitní potraviny? Jednoduše - nekupovat je.
Michal Janek, lékař, poslanec za TOP 09, člen výboru pro zdravotnictví

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama