ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.03.2012 18:50:00

Jediné sídlo Evropského parlamentu

Jediné sídlo Evropského parlamentu

Poslanci ODS podpoří dnes při hlasování v Evropském parlamentu návrh na jediné sídlo instituce. Tento návrh je součástí zprávy o rozpočtu Evropského parlamentu na rok 2013.

“Snahu o prosazení jednoho pracovního místa Evropského parlamentu jak pro poslance, tak pro úředníky, dlouhodobě opakovaně podporujeme” řekl Milan Cabrnoch, koordinátor hlasování poslaneckého klubu ODS. “Evropský parlament má dnes tři sídla - v Bruselu, ve Štrasburku a v Lucemburku. Poslanci se spolu s armádou úředníků pravidelně jednou za měsíc stěhují mezi Bruselem a Štrasburkem, v Lucemburku pracují převážně techničtí a správní úředníci a překladatelé. Více sídel přináší každoročně ohromné zbytečné výdaje,” dodal Cabrnoch.

Poslanec Hynek Fajmon v rozpravě k návrhu rozpočtu Evropského parlamentu pro rok 2013 řekl: "Před občany není nijak obhajitelné to, že zbytečně každý rok utratíme přes 200 milionů euro jen za stěhování mezi Bruselem a Štrasburkem. S tím je nutné skoncovat."

"Evropský parlament pokrytecky bojuje za snížení emisí a proti klimatickým změnám a každoročně vytváří ekologické audity své činnosti. Zbytečné stěhování mezi Štrasburkem a Bruselem je neobhajitelnou produkcí emisí CO2 a tedy výsměchem evropským občanům," řekl mluvčí europoslanců ODS pro životní prostředí Miroslav Ouzký.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama