ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,37. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.04.2011 10:05:25

Nápad na zdražení nafty v Evropě je šílený

Nápad na zdražení nafty v Evropě je šílený

Evropská komise ve středu navrhla "zelenou" daň.

Chce po členských státech, aby pohonné hmoty zdaňovaly ne podle objemu, ale podle jejich energetického obsahu a emisí CO2. Nejviditelnějším důsledkem takové daně bude zdražení motorové nafty, jejíž cena se podle Evropské komise má srovnat s benzínem.

"Ta myšlenka je naprosto šílená," komentoval plán komise předseda klubu ODS v Evropském parlamentu Miroslav Ouzký. "Už teď jsou rostoucí ceny fosilních paliv schopné podvázat ekonomiku v celé Evropě a zhoršit konkurenceschopnost kontinentu. Ceny nafty, na rozdíl od benzínu, se navíc zásadním způsobem promítají do ceny každého výrobku včetně potravin nebo veřejné dopravy. Naštěstí podléhají všechna rozhodnutí EU v daňových otázkách jednomyslnému schválení členskými státy. Pevně věřím, že členské státy jakékoli pokusy o umělé zdražování nafty odmítnou."

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama