MUDr. Přemysl Sobotka

senátor v letech 1996-2016
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.09.2011 9:48:00

Česká republika Moldávii na cestě do Evropy pomůže

Česká republika Moldávii na cestě do Evropy pomůže

Přemysl Sobotka, 1. místopředseda Senátu Parlamentu ČR dnes v přítomnosti předsedy zahraničního výboru Senátu PČR Josefa Regece a předsedy evropského výboru Senátu PČR Luďka Sefziga přijal 1. místopředsedu Parlamentu Moldavské republiky Vladimira Pla

"Tématem našeho jednání byla především integrace Moldávie do evropských struktur a vše, co s tím souvisí. Řekl jsem panu Plahotniucovi, že nabízíme své zkušenosti z přístupových jednání, aniž bychom chtěli poučovat. Jde především o to poučit se z chyb, které jsme my sami zbytečně udělali," uvedl Přemysl Sobotka.

"Připomněl jsem zároveň, že to byla právě Česká republika, která v době svého předsednictví prosadila agendu "východního partnerství", ale že pro nás i nadále zůstávají prioritou i bilaterální vztahy," dodal 1. místopředseda Senátu.

"Ty jsou klíčové jak v ekonomických vztazích, tak například při rozvíjení spolupráce na parlamentní úrovni, především v rovině odborných výborů," řekl na závěr Přemysl Sobotka.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama