MUDr. Přemysl Sobotka

senátor v letech 1996-2016
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.10.2011 8:49:14

Legislativní proces nebo demonstrace síly s nulovou tolerancí

Legislativní proces nebo demonstrace síly s nulovou tolerancí

Komentář k průběhu 12. schůze Senátu Parlamentu ČR

Senát má na pořadu svého jednání reformní zákony připravené koaliční vládou a přijaté Poslaneckou sněmovnou. Legislativní proces tolik potřebných a tolik očekávaných zákonů by měl vrcholit. Místo toho jsme svědky rétorických cvičení, lichých argumentů a prázdných vět, kterými se někteří senátoři zvolení za ČSSD snaží obhájit své NE reformám. Snaží se zbytečně. Předseda Senátu, taktéž člen ČSSD, kolega Milan Štěch již před nynější schůzí v rozhovoru pro Radiožurnál deklaroval, že senátní většina ČSSD koaliční návrhy zákonů odmítne. Proč tedy následné divadlo s nepřesvědčivou argumentací? Proč tedy tahanice o to, kdo bude muset zamítavé stanovisko senátní socialistické většiny obhajovat v Poslanecké sněmovně?

Mám pro to vysvětlení. Nejde o legislativní proces, o souboj idejí a názorů, dokonce ani o souboj technických nástrojů reforem. Jde o silový kombajn s jedinou snahou – co nejvíce prosazení nových zákonů oddálit. Tady se jasně ukazuje nulová tolerance politiků ČSSD a čirý populismus. To se děje bez ohledu na zájmy České republiky v neklidné Evropské unii.

MUDr. Přemysl Sobotka, člen gremia s hlasem poradním, předseda regionálního sdružení a 1. místopředseda Senátu PČR
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama