MUDr. Přemysl Sobotka

senátor v letech 1996-2016
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.11.2018 19:06:00

Některé věci ve vitrínách byly v mé praxi běžnou součástí medicíny

Některé věci ve vitrínách byly v mé praxi běžnou součástí medicíny

Výstavu o historii a vývoji zdravotnických zařízení v našem kraji s ukázkou dobových lékařských přístrojů a pomůcek připravil pod záštitou MUDr. Přemysla Sobotky, náměstka hejtmana odbor zdravotnictví ve spolupráci se Severočeským muzeem v Liberci.

 Do konce listopadu ji můžete zhlédnout ve vestibulu Krajského úřadu v Liberci.

Na slavnostní vernisáž, jejíž součástí byla i komentovaná přehlídka historických a současných zdravotnických uniforem v režii Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Liberci, v pondělí odpoledne do foyer zavítali také hosté ze zdravotnických zařízení, nemocnic, lázní a hospicové péče, ale i zdravotnické záchranné služby či horské služby.

„Unikátní výstava ke sto letům zdravotnictví nejen v Libereckém kraji je připomenutím, kam se zdravotnictví za posledních sto let posunulo. Myslím, že nám nikomu neuškodí, když si připomeneme, jak vypadalo před několika málo desítkami let, protože řada z nás si takové zdravotnictví pamatuje,“ uvedl při zahájení hejtman Martin Půta. Náměstek hejtmana pro rezort zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka glosoval, že je také pamětník, protože ve zdravotnictví působí rovných padesát let. „Některé přístroje a některé věci, které jsou vystaveny ve vitrínách, byly při mé praxi běžnou součástí medicíny,“ poznamenal náměstek.

Výstavu připravil odbor zdravotnictví ve spolupráci se Severočeským muzeem v Liberci. „Jsem velmi rád, že jsem se mohl na této výstavě podílet a stát se součástí realizačního týmu, což byla bezvadná i zábavná práce i proto, že před rokem jsem obor zdravotnictví znal výhradně z pozice pacienta,“ zhodnotil historik a kurátor muzea Lubor Lacina s tím, že pohled do historie zdravotnictví je velmi zajímavý. Pro Severočeské muzeum je Výstava 100 let v bílém plášti součástí seriálu věnovanému k roku 1918, ke stému výročí republiky. Přestože má muzeum v současné době zavřené expozice, tak se podílí jako autor či spolupořadatel na řadě akcích.

Ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje si mohou zájemci výstavu prohlédnout do 30. listopadu, a to vždy od pondělí do čtvrtka v době od 8 do 17 hodin a v pátek do 16 hodin.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama