MUDr. Přemysl Sobotka

senátor v letech 1996-2016
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,3. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.02.2020 16:25:00

Nemocnost v Libereckém kraji stoupla za poslední týden o zhruba 18 procent

Nemocnost v Libereckém kraji stoupla za poslední týden o zhruba 18 procent

Tiskové prohlášení náměstka hejtmana Přemysla Sobotky k chřipkové epidemii v Libereckém kraji

 „Až do odvolání vyhlašuje v souvislosti s chřipkovou epidemií Krajská nemocnice Liberec, a.s. zákaz návštěv na Jednotkách intenzivní péče (JIP), ARO, Porodnickém oddělení, Dětském oddělení, Oddělení dětské psychiatrie, v Centru následné péče a Komplexním onkologickém centru. V turnovské nemocnici pak na Oddělení následné péče a ARO. Zákaz návštěv vyhlásila i Masarykova městská nemocnice v Jilemnici a od středy 5. února 2020 chystá toto opatření i českolipská nemocnice. O podobném postupu uvažují také v Jablonci nad Nisou.

V rámci preventivních protiepidemických kroků to považuji za správné. Nemocnost v Libereckém kraji stoupla za poslední týden o zhruba 18 procent. Nejhorší situace je na Semilsku. Nicméně bych nerad hovořil o jakékoliv panice či mimořádně nebezpečné situaci. Krajská hygienická stanice i nemocnice jsou důkladně připravené poskytnout účinnou péči i v případě, že by nakažených i nadále přibývalo.“

MUDr. Přemysl Sobotka
náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort zdravotnictví

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama