MUDr. Vít Ulrych

místopředseda Kontrolního výboru města Pardubice
  • KDU-ČSL
  • Pardubice
  • městský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,33. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.08.2017 17:46:30

Letní sportiáda 2017 v Pardubicích

Letní sportiáda 2017 v Pardubicích

Bylo mi ctí se v pondělí 31.7. zúčastnit slavnostního zahájení Letní sportiády na Dostihovém závodišti v Pardubicích.

 Reprezentanti pěti světových kontinentů se sešli na osmém ročníku Letní sportiády, kterou na pardubickém závodišti uspořádala v pondělí 31. července Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ společně s Dostihovým spolkem. V domově Velké pardubické se odehrál netradiční pětiboj pro děti se zdravotním postižením, ale i pro jejich zdravé vrstevníky.

„Součástí programu byly rovněž disciplíny, které prověřily (nejen) sportovní nadání VIP kapitánů družstev,“ uvedla ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská, jež je zároveň 1. místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.

Družstva Evropy, Asie, Ameriky, Austrálie a Afriky oblékala své žokeje, chytala si koně do lasa, okovávala jim podkovy, skákala s nimi přes pomyslný Taxis, který symbolizovala parkurová překážka, a pojídala koňské koblihy. Ty byly podle sdělení členů jednotlivých týmů velmi chutné. V Pardubicích totiž musely být samozřejmě z perníku!

Já sám jsem byl vylosován do družstva Evropy a společně se starostou MO Pardubice VI Petrem Králíčkem a dětmi jsme obsadili krásné třetí místo.

„Jsme moc rádi, že se do soutěží zapojilo více než 130 dětí. Potěšila nás také účast celé řady známých osobností,“ konstatovala zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ Markéta Hujerová.

Mezi VIP osobnostmi nechyběl dále například známý herec Josef Pejchal a jeho kolegyně Lída Vlášková, vycházející hvězda hereckého nebe Anastasia Chocholatá.

Milý dárek si pro školu SVÍTÁNÍ nachystala též Nadace Lenky a Romana Šmidberských. Přímo na závodišti Lenka Šmidberská předala šek na 30 tisíc korun. „Tato částka se stane hezkým základem pro sbírku na nový svozový autobus,“ upřesnila zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ Markéta Hujerová.

Na pardubickém závodišti byl k vidění také bohatý doprovodný program, při kterém si zájemci mohli vyzkoušet třeba basketbal na vozíčku pod taktovkou klubu WBS Pardubice nebo atletické disciplíny pro hendikepované sportovce v režii spolku Atletika Bez Bariér.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama