MUDr. Vojtěch Adam

  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

29.06.2014 11:25:29 - qwer

problémy zdravotnictví

Jak vnímáte spor mezi záchrankou a lékaři? Je to podle vás tak horké? A vnímáte také jako problém, který byste chtěl řešit skutečnost, že požadavky na výkon zdravotnické profese ve velmi proměňují? Nemyslím ani tak doktory (i když u nich je zas problém s atestací), jako sestry, původně vám stačila střední, pak dis. Ten už je ale dnes také skoro k ničemu…

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

08.07.2014 12:40:43 - MUDr. Vojtěch Adam
Neznám poměry v organizaci pražského zdravotnictví tak do detailu, abych se mohl k problému kvalifikovaně vyjádřit. Jsem přesvědčen, že jinde funguje  předávání pacientů ze záchranky do nemocniční péče bez větších komplikací. Na prvním místě musí být to, aby byl pacient předán v co nejkratším čase do zařízení, kde bude mít zajištěnu péči, kterou opravdu potřebuje a příslušná nemocnice je na ni připravena.

Systém vzdělávání ve zdravotnictví byl v minulosti funkční a přehledný. Kvalifikační předpoklady byly jasně formulované .A to se týká jak lékařů, tak SZP. Systém se podařilo během let úspěšně rozvrátit, tak jak v mnoha dalších odvětvích. K tomu není co dodat.