MUDr. Zdeněk Fink

1. místopředseda Hradeckého demokratického klubu
  • BPP
  • Královéhradecký kraj
  • krajský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,06. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

10. 5. 2012 18:13:07 - Karolka

odpověď na dotaz

Pane primátore, všimla jsem si zde dotazu, na který se chci také zeptat, proč vaše město HK šetřilo na oslavách tak významné akce, není to škoda? A pohrdání?

Odpověď

12. 5. 2012 12:06:40 - MUDr. Zdeněk Fink
Vážení tazatelé,

předem děkuji za Váš zájem o město Hradec Králové. Mohu Vás ubezpečit, že Vaše obava je zcela lichá. Vznikla vytržením z kontextu celého vyjádření naší tiskové mluvčí o šetření . Mohu Vás ujistit, že jsem za město Hradec Králové položil jak věnec k památníku odbojů a hrdinů válek na Eliščině nábřeží a také květiny pod sochu TGM na jeho náměstí. V předem avízovanou hodinu . Obě místa byla pokryta čestnou stráží městské policie. V té době nebyl přítomen žádný zástupce jiné politické strany našeho zastupitelstva krom pana Rudolfa Duse z ČSSD, který doprovázel pana hejtmana. Sám rozhodně nepatřím k těm, kteří by chtěli šetřit úctou k našim i cizím hrdinům. Můj tatínek byl více než tři roky v koncentračním táboru a následně aktivní účastník pražského povstání a moje maminka byla jak v odboji, tak v povstání také. Poklonili jsme se památce spolu s hejtmanem KH kraje a účastníky různých spolků. Překvapil mne spíše nezájem AČR podílet se na pořádání akce jinak, než účastí.
Poznámka o šetření vznikla na podkladu rozhodnutí vedení města soustředit pozornost na hlavní svátek roku 28. říjen, ze kterého bychom chtěli udělat skutečnu a důstojnou oslavu státnosti spojenou s různými atrakcemi.
Velmi si vážím Vašeho zájmu. Zmiňovanou tiskovou zpávu ODS nebudu komentovat pro její lživou konstrukci.

S úctou a poděkováním Zdeněk Fink