MUDr. Zdeněk Hřib

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,41. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.10.2021 22:21:00

Konec velkoplošných plachet přes fasády domů

Konec velkoplošných plachet přes fasády domů

Komentář na facebookovém profilu k regulaci velkoplošné reklamy v Praze

 Od 1. října má tento vizuální smog utrum nejen v pražské památkové rezervaci, ale nově také v širších zónách města v ostatních památkově chráněných územích.

Veřejný prostor je sdílený a patří všem. Je naší povinností o něj pečovat, chránit ho a kultivovat. Nesmíme dovolit jeho výprodej pro reklamní účely. Není možné, aby fasády domů fungovaly jako nosiče pro svévolně umístěné reklamy. Takhle by se stal časem z Prahy jen jeden velký reklamní obal.

Bohužel někteří provozovatelé už dopředu uvedli, že se novými pravidly odmítají řídit. Pro ty ale mám jasný vzkaz: pravidla platí pro všechny. A nikdo před nimi není rovnější než ostatní. Právo je na naší straně a jsem přesvědčený, že ho brzy prosadíme i tam, kde dosud není respektováno. Veřejný prostor krok za krokem vracíme lidem a hodláme v tom pokračovat i nadále.

Děkuji za dlouhodobé usilí v této oblasti Hance Třeštíkové a Kristýně Drápalové.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama