MUDr. Zdeněk Schwarz

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

23.02.2012 12:04:10 - kathe

odpověď na dotaz

Pane Schwarzi, co říkáte na návrh poslanců, kteří navrhují, aby zdravotničtí záchranáři měli nárok na odchodné a týden dovolené navíc. A jakou šanci schválení návrhu dáváte?

Odpověď

03.03.2012 8:22:41 - MUDr. Zdeněk Schwarz
Dobrý den,

co bych tomu měl říkat? Pokud Vás toto téma a osudy našich záchranářů skutečně zajímají, tak byste si snadno na internetu nebo senátním webu našla, že jsem se již několik let snažil „výhody“ pro záchranáře i lékaře a dispečerky ZZS prosadit. Vždy marně, protože politici i veřejnost to odmítali. Naposledy jsem se snažil v Senátu při projednávání nových zákonů. Opět marně, protože to bylo zamítnuto díky kolegům senátorům i poslancům, ale především konkrétní ministři, tj. ministr práce a sociálních věcí a ministr zdravotnictví. Opět na internetu snadno naleznete veškeré informace i konkrétní jména těch, kteří hlasovali nebo dokonce osobně vystoupili proti těmto návrhům.

Je s podivem, že teď s tím najednou problém nemají a někteří toto téma sami „ukradli“ a prosazují.

Z mého pohledu to celé připadá úsměvné až trapné, protože k tomu mohlo dojít už dávno a protože zaměstnanci ZZS jsou dlouhodobě diskriminováni oproti zaměstnancům ostatních složek IZS (Integrovaný záchranný systém), tj. hasičů a policistů, přestože ZZS vykonávají nejvíce případů a při své práci riskují též. Návrhy vč. toho posledního jsou minimem, na který byl někdo alespoň ochoten přistoupit. Zde je nutno uvést, že ostatní složky IZS mají mnohem více „výhod“ a že tyto výhody mají i administrativní zaměstnanci, nikoliv pouze ti přímo ve výkonu, jak to je navrženo a možná bude umožněno ZZS.

Proto nejen já osobně, ale především všichni zaměstnanci ZZS, kterých se to bude týkat, takovou pozitivní změnu uvítáme a já ji samozřejmě podpořím a budu hlasovat pro. Znovu zdůrazním, že je ostudou společnosti, která nedokáže docenit lidi, kteří pro ni dělají tolik a takovou práci. Proto se budu při projednávání a hlasování znovu snažit navržené výhody i rozšířit a to minimálně na úroveň ostatních složek IZS.

A jakou tomu dávám šanci? Šance umírá vždy poslední a do úplného konce budu doufat a věřit, že se konečně politici umoudří a pochopí naše argumenty a návrhy schválí.

Hezký den

Schwarz