MUDr. Zuzana Roithová, MBA

Místopředsedkyně KDU-ČSL
  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.01.2013 11:24:00

Budu čekat na kroky, jimiž Zeman získá respekt u 2/3 voličů, jež ho nevolili

Budu čekat na kroky, jimiž Zeman získá respekt u 2/3 voličů, jež ho nevolili

Vyjádření Zuzany Roithové po zvolení prezidenta Miloše Zemana.

Dobrou zprávou pro naši zemi je, že agresivní kampaň, plná pomluv a neférových úderů v posledních dvou týdnech skončila. Výsledek voleb mne nepřekvapil. Chtěla bych věřit, že Miloš Zeman  již jako prezident skončí dnešním dnem s podněcovánímk šovinismu, nacionalismu a nebude budit dál v lidech pocit ohrožení. Budu napjatě čekat na kroky, nikoli jen slova, kterými dokáže získat respekt u zbývajících dvou třetin voličů, kteří mu svůj hlas nedali, zda změní svůj starý politický styl (zákulisní praktiky, urážení lidí) a že se dokáže odstřihnout od protagonistů nečitelných kauz z minulosti a současných sponzorů.

Myslím, že může být v ledasčem lepší než Václav Klaus, ale to by bylo málo, protože to je víc než snadné.

Přeji si a doufejme, že bude respektovat pravomoci institucí demokratické země, lépe plnit své povinnosti dané ústavou a hlavně mít úctu i k lidem jiných názorů. Tedy  jinak, než předvedl ve svém prvním povolebním projevu, který měl potenciál veřejnost dál rozdělovat, nikoli spojovat. Lze očekávat, že mu jeho odpovědnost za   spoluvytváření klimatu v naší zemi jako přímo volenému prezidentovi budou aktivní občané důsledně připomínat. Já to budu dělat - už kvůli lidem, kteří mne volili v prvním kole, a které jsem vyzvala, aby ve druhém kole volili podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Zuzana Roithová

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama