Marcel Chládek

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,27. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.06.2011 22:43:01

Dobeš by měl být odvolán dříve, než způsobí totální devastaci českého školství

Dobeš by měl být odvolán dříve, než způsobí totální devastaci českého školství

Dnešní prezentace a zhodnocení státních maturit ministrem Dobešem jednoznačně potvrdilo všechny obavy odborné i široké veřejnosti o tom, že projekt státních maturit byl zcela nepřipravený, předražený a koncepčně nezvládnutý.

 Tvrdá kritika státních maturit se totiž ozývá nejen od ministrových poradců, ale i od ředitelů prestižních škol, kteří si rozhodně nestěžují proto, že by snad jejich žáci maturitu nezvládli.

Za zmínku stojí především věta ministra Dobeše ve smyslu, že kritici státních maturit zmiňují ty samé připomínky, které slyšel již před rokem. To je ovšem velmi smutné přiznání toho, že pan ministr nebyl schopen za celý rok jakékoli nutné reakce na odborné výhrady, které byly státním maturitám vytýkány. Stejně bezradný dojem vytváří ministr Dobeš i v oblasti vysokého školství, kde nebyl za celý rok schopen předložit věrohodnou a ucelenou koncepci či systémová opatření. Je zcela jednoznačné, že ministr Dobeš v projektu, s kterým spojil svoji politickou budoucnost, selhal.

Apeluji proto na premiéra Nečase, aby ministra Dobeše odvolal dříve, než jeho další chybné kroky způsobí našemu školství totální devastaci. Sám ministr totiž k takové sebereflexi nemá evidentně dostatek odvahy.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout