ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.09.2013 21:18:00

Hlavní výzvy pro poslance za Středočeský kraj

Hlavní výzvy pro poslance za Středočeský kraj

Středočeský kraj, obepínající naše hlavní město, je svým způsobem velmi specifický, a má také velmi specifické problémy.

 Mezi hlavní počítám zejména zadluženost kraje v řádu miliard, nedostatek mateřských školek a dalších zařízení, katastrofální stav komunikací, ale také například nedostatek policistů. V některých částech Středočeského kraje, zejména na severu, pak nelze přehlédnout ani špatný stav životního prostředí.

Kromě řešení těchto problémů vidím výzvy pro příští roky především v oblasti dopravy. Zejména výstavba paralelní dráhy na Ruzyni a také vybudování mezinárodního letiště ve Vodochodech. K tomu všemu bychom rádi přispěli jak ze sněmovny, tak později i jako součást krajského zastupitelstva.

Tam se dá pracovat třeba na zprůhlednění zakázek a zlepšení hospodaření kraje. Ale třeba problém školek j třeba začít řešit v parlamentu změnou legislativy. Je například velmi mnoho žen, které by ta chtěly pracovat a starat se o děti, ale brání jim v tom požadavky na pedagogickou kvalifikaci. Stavbu nových školek zase komplikují a prodražují různé stavební nebo hygienické normy a výsledkem je, že ve středních Čechách nemůžete pro dítě sehnat místo.

Řešení stavu komunikací naráží na stejné problémy, jako všechny další veřejné zakázky. Nejsou peníze, projekty jsou často koncipované nesmyslně, a navíc situaci často komplikují legislativní pravidla. Samozřejmě je mimoto třeba zastavit rozkrádání těchto zakázek, což je také úkol pro poslance, a vždy, už od projektu, hledat nejefektivnější řešení.  
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama