Marek Vokšay

  • ČS
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.12.2010 21:50:17

Já EU prostě nemám rád .....

Já EU prostě nemám rád .....

Použil jsem schválně tuto zjednodušující parafrázi na výrok ze známého a již klasického českého muzikálu. Jen ho teď upřesním- nemám rád instituce EU- konkrétně Evropský parlament, Evropskou komisi, Radu Evropy, prostě všechny instituce, kde sedí nev

Stačí si poslechnout pár jednání z těchto institucí nebo si přečíst pár směrnic zakazujících a přikazujících, a rozumně uvažujícímu člověku musí dojít, že tudy cesta nevede.

Nebudu bilancovat co nám EU dává a naopak bere. Jsem si jistý, že odpovídajících plusových i mínusových položek jsou stovky a možná tisíce. V každém případě je ale jasné jedno- Původní myšlenka EU o zajišťování pouze základních věcí, tedy "volný pohyb služeb, osob a zboží" se zdá stávajícím politikům zemí EU málo, a pokoušejí se vybudovat evropský superstát, jakýsi politický a ekonomický ekvivalent USA. Bohužel ke škodě všech občanů to provádějí diretivně a odshora.  Jednotný dlouhodobě fungující státní útvar nemůže nikdy vzniknout na bázi rozkazů, zákazů, příkazů a omezení, když navíc v tomto útvaru existují skupiny privilegovaných, a skupiny lidí a států považovanch těmi staršími státy EU za občany a státy druhé kategorie. A že je tomu tak, je naprosto jasné - stačí se podívat na systém hlavně zemědělských dotací či výši důchodů a v jednotlivých zemích je porovnat. A pokud už takový pseudosuperstát vznikne - nemůže mít dlouhého trvání.

Od eurohujerů slýcháváme často hlášky o tom, že když už jsme do EU vlezli, je nutno držet basu a podporovat a podporovat a podporovat .............. až se upodporujeme. Omyl !  Zastávám názor, že pokud vlezeme někam, co se proti zájmům a názorům občanů ( vzpomeňme jen na uspořádaná i povinně neuspořádaná referenda o Evropské ústavě a později Lisabonské smlouvě ) začne vydávat cestou do pekel ( kam se socialisticko-fašistická EU v současné době skutečně vydala ) je naší povinností vůči občanům ČR se takovému směrování bránit. Je to v podstatě stejné, jako byste se účastnili mejdanu, kde se většina účastníků zfetuje, následně začne vyskakovat z pátého patra paneláku, a těch pár nezfetovaných se rozhoduje, jestli má solidárně skočit také, nebo neskočit, zavolat záchranku a podobných mejdanů se už nadále neúčastnit. Osobně preferuji variantu 2. Problém je v tom, že v našem Parlamentu a Senátu není politická strana a síla, která by jen okamžik uvažovala o tom, že ač patří mezi nesfetované, tak furiantsky neskočí. Stávající politické parlamentní strany raději ve jménu pseudoevropanství obětují občany ČR i celý stát, jen aby ještě pár let mohli být přisáti na penězovodech státního rozpočtu, a mohli získávat křesla a koryta v evropských institucích.

Opravdu je v tom hodláme-hodláte i nadále podporovat ? Za sebe mohu říci jen jedno - NE !

 

originál článku vyšel na webu zde

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
Server ParlamentniListy.cz používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Souhlasím Nesouhlasím