MgA. Martin Stropnický

Ministr zahraničí v demisi
  • ANO 2011
  • místopředseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,15. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17. 10. 2017 12:24:19

Paní poslankyně Černochová by si měla nejdříve ověřit skutečnost a až potom radi

Paní poslankyně Černochová by si měla nejdříve ověřit skutečnost a až potom radi

Reakce ministra Stropnického komentář Jany Černochové k nehodě na akci Den s armádou 2017

V sobotu 14. října 2017 zveřejnily Parlamentní listy text Jany Černochové „Vadí mi přístup ministerstva obrany ke zraněným“. Kritizuje v něm, že jsem se neomluvil zraněným z Letenské pláně a žádá mě, abych zajistil kompenzace poškozeným. Kdyby si paní Černochová dala trochu práci a ověřila si reálný stav věcí, mohla ušetřit čas sobě i čtenářům při četbě jejích nepravdivých informací.  

Zraněné jsem osobně navštívil v nemocnici hned druhý den po nehodě. Stejně jako je navštívil náčelník Generálního štábu a opakovaně i generálka Šmerdová a další zástupci ministerstva a armády. Stejně tak jsme nečekali na rady paní poslankyně a začali okamžitě řešit i odškodnění za zranění. Ve čtvrtek jsem podepsal potřebné dokumenty a tento týden poškození kompenzaci obdrží.

Mrzí mě, co se stalo a všechny své kroky od začátku považuji za samozřejmost a elementární lidskou slušnost. S ohledem na postiženou rodinu jsem je nechtěl veřejně komentovat. Donutila mě k tomu až paní Černochová, která jak vidno v předvolební kampani využije cokoliv. 

Martin Stropnický, ministr obrany

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout