Mgr. Bohuslav Sobotka

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,75. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.10.2013 19:04:12

Církevní restituce prosazené TOP09 a ODS jsou nespravedlivé a předražené

Církevní restituce prosazené TOP09 a ODS jsou nespravedlivé a předražené

Pokud získá ČSSD v říjnových volbách dostatečný mandát od voličů, využije všech svých sil k tomu, aby tuto nespravedlnost napravila.

Bude usilovat o výrazné snížení finančních kompenzací státu za nevydaný církevní majetek tak, aby náhrada byla přiměřená a spravedlivá. Nepřipustí vydávání majetku, který církve vlastnily před 25. únorem 1948 a zváží možnost zavedení daňových asignací, jež by v budoucnu mohly být využity i pro financování církví.

Sociální demokracie připomíná, že vláda TOP09 a ODS prosadila církevní restituce silou přes nesouhlas většiny občanů, odborné veřejnosti i opozice.

Finanční kompenzace státu prosazené bývalou pravicovou vládou oceňují majetek církví významně více, než jaké byly náhrady všem ostatním restituentům. Vydáváme zároveň majetek, jehož rozsah nikdo neověřil a v době schválení restitucí neznal. Vydáváme majetek v ekonomicky a sociálně velmi složité době, kdy se vytahují z kapes rodin s dětmi a seniorů desítky miliard korun zdražováním všech životních potřeb (růstem DPH), zmrazením valorizace důchodů a dalšími asociálními a nepromyšlenými pravicovými reformami.

Připomínáme, že církevní restituce zvýší zadlužení státu o 59 mld. Kč (celkový rozsah finančních kompenzací) a zatíží tak budoucí generace.

Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout