Mgr. Bohuslav Sobotka

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,73. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

3. 12. 2016 9:17:00

Místopředseda vlády Bělobrádek má za úkol dokončit zákon o podpoře výzkumu

Místopředseda vlády Bělobrádek má za úkol dokončit zákon o podpoře výzkumu

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pátek 2. prosince 2016 setkal k bilanční schůzce s místopředsedou vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavlem Bělobrádkem.

Společně zhodnotili činnost a další cíle vládní koalice, úkoly ministrů vládního kabinetu za KDÚ-ČSL a dosavadní činnost v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Vicepremiér Bělobrádek má za úkol do konce funkčního období vlády dokončit zákon o podpoře výzkumu, vývoje a inovací včetně předložení paragrafového znění do Parlamentu ČR a dokončit metodiku hodnocení výzkumných organizací 2017+.

Premiér Sobotka diskutoval s vicepremiérem Bělobrádkem o činnosti vládní koalice a jejích prioritách pro následující měsíce. Za hlavní úkol vládního kabinetu označil přípravu zákona o státním rozpočtu na rok 2018, kdy by se koalice měla shodnout na hlavních prioritách z hlediska rozpočtové politiky vlády. Dalším úkolem vlády je společné dokončení legislativního procesu klíčových zákonů, které jsou součástí vládního prohlášení. Tématem jednání byly také úkoly ministerstev řízených ministry za KDÚ-ČSL. Hlavním tématem schůzky byla činnost místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka v jemu podřízené oblasti. V oblasti vědy, výzkumu a inovací se podařilo dosáhnout něčeho, co zde v minulosti nebylo. Tím je široká a úspěšná spolupráce mezi vládou, zástupci průmyslu, vysokých škol a výzkumnými institucemi. Dalším faktem, který chci ocenit, je výrazné navyšování výdajů na výzkum a vývoj. V roce 2017 by se mělo uvolnit na tuto oblast z národních zdrojů o 6 mld. Kč více, než tomu bylo v roce 2013,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Premiér Sobotka ocenil schválení dvou významných dokumentů, kterými jsou Národní politika výzkumu, vývoje a inovací na léta 2016–2020 s výhledem do roku 2025 a Národní RIS3 strategie.

Dobrým výsledkem činnosti je také vysoká úroveň mezinárodní spolupráce v oblasti vědy a výzkumu, kdy se podařilo dosáhnout posílení spolupráce s Jižní Koreou a uzavřít Memorandum o spolupráci s Fraunhoferovou společností. Díky memorandu by mohlo být na území ČR do dvou let otevřeno zastoupení Fraunhoferovy společnosti, která patří mezi nejvýznamnější instituce na světě podporující aplikovaný výzkum. Vládě se také daří v zahraničí vytvářet síť vědecké diplomacie.

Mezi splněné úkoly patří schválení vládního Akčního plánu pro rozvoj digitálního trhu, který zahrnuje opatření pro podporu vědy a výzkumu.

Uacute;koly místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka na příštích 11 měsíců:

  • Dokončení zákona o podpoře výzkumu, vývoje a inovací. Příprava paragrafového znění a předložení do Parlamentu ČR.
  • Dokončení Metodiky hodnocení výzkumných organizací 2017+.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout