Mgr. Bohuslav Sobotka

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,76. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.08.2017 6:36:00

Národní rozvojová banka podpoří hospodářský a sociální rozvoj

Národní rozvojová banka podpoří hospodářský a sociální rozvoj

Udržitelný hospodářský růst a zvýšení konkurenceschopnosti ekonomiky naší země patří k vládním prioritám. Dnes jsme učinili další krok k naplňování tohoto cíle.

 Vláda rozhodla o transformaci Českomoravské záruční a rozvojové banky na Národní rozvojovou banku (NRB). Jejím posláním bude napomáhat rozvoji národní ekonomiky a dosahování cílů hospodářské politiky vlády České republiky, regionů i EU.

NRB bude poskytovat zvýhodněné finanční produkty na podporu hospodářského a sociálního rozvoje. Půjde zejména o projekty pro rozvoj malého a středního podnikání nebo podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů. NRB podpoří rovněž rozvoj obcí a infrastruktury (např. výstavbu, ale i rekonstrukci silnic či obchvatů, rekonstrukce vodních nádrží, protipovodňových opatření, opatření proti vysoušení krajiny atd.). Její činnost bude směřovat i k podpoře vědy, výzkumu a inovací.

Národní rozvojová banka bude disponovat veřejnými zdroji, vlastními prostředky nebo zdroji od finančních institucí typu Evropská investiční banka.

Tímto projektem zároveň reagujeme na doporučení Evropské komise zvážit zřízení Národní rozvojové banky v rámci investičního plánu pro Evropu, kterou Komise zahájila v roce 2014.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout