Mgr. Bohuslav Sobotka

  • SOCDEM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.03.2015 18:37:27

Nelegální dovoz vín je vážný problém. Stát přijde až o 2,5 miliardy korun ročně

Nelegální dovoz vín je vážný problém. Stát přijde až o 2,5 miliardy korun ročně

Premiér Sobotka jednal s vinaři o boji proti černému prodeji sudového vína

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka dnes ve Valticích jednal společně se zástupci Ministerstva zemědělství, Jihomoravského kraje a Svazu vinařů ČR o problému s nelegálním dovozem vín a jeho pančování. To způsobuje velké škody nejen českým a moravským vinařům, ale stát zde přichází v důsledku daňových úniků o několik miliard korun ročně.

„Nelegální dovoz vín vnímám jako vážný problém, podle odhadu Ministerstva financí přichází státní kasa na daňových únicích až o 2,5 miliardy korun ročně. Před měsícem jsem požádal ministra financí a ministra zemědělství o přípravu kroků k řešení. Jsem rád, že jsem dnes mohl informovat vinaře o konkrétních opatřeních, která vláda již připravuje. Ministerstvo zemědělství pracuje na novele zákona o vinohradnictví a vinařství, která by posílila kontrolu a lépe regulovala prodej sudového vína. Došlo rovněž k personálnímu posílení Potravinářské a zemědělské inspekce a intenzivnějšímu nasazení Policie ČR i celní a daňové správy. Na podvodníky v této oblasti bude stát vytvářet trvalý tlak,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama