Mgr. Bohuslav Sobotka

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,76. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.08.2017 8:35:00

Od ledna chceme pokračovat ve zvyšování platů

Od ledna chceme pokračovat ve zvyšování platů

Komentář předsedy vlády Bohuslava Sobotky na facebookovém profilu

 Od ledna chceme pokračovat ve zvyšování platů zdravotních sester a lékařů v nemocnicích. Jejich platový tarif by se měl navýšit o 10 %.

Měl jsem možnost navštívit s ministrem Ludvíkem nemocnice v Boskovicích, Vyškově a Znojmě, chci ocenit dobrou a obětavou práci, kterou jejich zaměstnanci odvádí ve prospěch pacientů.

V nemocnicích jsme řešili hlavně stabilizaci a zlepšení jejich financování, personální situaci a také to, jak garantovat, že od pojišťoven dostanou příští rok dostatek peněz na úhradu růstu platů. Jsem rád, že se nemocnicím, které jsme navštívili, daří zajišťovat dostatek sester a lékařů a nemusí tak omezovat svůj provoz. I to je známkou jejich dobrého vedení a fungování. Naše vláda bude platy zdravotníků v nemocnicích zvyšovat už po čtvrté. V roce 2015 a 2016 jsme jim zvedli platový tarif vždy o 5 procent a v roce 2017 o 10 procent.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama