Mgr. Bohuslav Sobotka

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,76. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.08.2017 9:18:00

Pravidelná valorizace plateb státu zajistí stabilitu zdravotnictví

Pravidelná valorizace plateb státu zajistí stabilitu zdravotnictví

Senátem úspěšně prošla další zásadní změna zdravotnické legislativy připravená naší vládou.

 Novela zákona o pojistném na veřejném zdravotním pojištění mění stávající praxi stanovování částky vyměřovacího základu za tzv. státní pojištěnce, tedy seniory, děti či nezaměstnané.

Až dosud bylo stanovení její výše plně v kompetenci vlády, která ji mohla měnit svým nařízením. Tento způsob znamenal pro celý systém veřejného zdravotního pojištění určitou nejistotu – bylo jen na vůli vlády, zda částku zvýší a o kolik.

Naše vláda si dala jako jeden z cílů zajistit finanční stabilizaci českého zdravotnictví. Jedním z nástrojů do dalších let je právě dnes schválená novela, která pro roky 2019 a 2020 určuje výši vyměřovacího základu přímo v zákoně.

Systém veřejného zdravotního pojištění tak ročně získá o 3,5 miliardy korun více. Jsou to peníze, které usnadní zvyšování platů, nasazování nových, moderních léčiv, a hlavně dá celému resortu ve střednědobém horizontu tolik potřebnou finanční jistotu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout