Mgr. Bohuslav Sobotka

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,76. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.08.2017 10:05:00

Premiér Sobotka bude v Salzburgu jednat o budoucnosti EU i mzdové konvergenci

Premiér Sobotka bude v Salzburgu jednat o budoucnosti EU i mzdové konvergenci

Ve středu 23. srpna 2017 bude v Salzburgu předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka jednat s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, rakouským kancléřem Christianem Kernem a se slovenským premiérem Robertem Ficem.

 Státníci se sejdou v rámci tzv. Slavkovského formátu.

Mezi hlavní témata jednání bude patřit diskuse o budoucnosti Evropské unie a hospodářské a sociální konvergenci. Dalšími tématy jednání budou volný pohyb a vysílání pracovníků i bezpečnost a migrace.

Na okraj jednání v Salzburgu se premiér Bohuslav Sobotka setká s prezidentem Francie Emmanuelem Macronem. Mluvit budou o Česko-francouzském strategickém partnerství a přípravách jeho nového Akčního plánu, obranné a bezpečnostní spolupráci i situaci ve Středomoří a Libyi. Důležitým tématem bude rovněž mzdová konvergence v Evropské unii a dorovnávání rozdílů mezi jednotlivými členskými zeměmi v této oblasti. Český premiér chce francouzskému prezidentovi představit plánované akce v rámci oslav 100 let vzniku Československa, které se připravují na rok 2018.

Předseda vlády Sobotka bude bilaterálně jednat rovněž s rakouským spolkovým kancléřem Christianem Kernem, společně se budou věnovat tématům středoevropské spolupráce, česko-rakouských vztahů a jejich prohlubování.

Slavkovský formát

Slavkovský formát byl vytvořen v lednu 2015 ve Slavkově u Brna. Jeho cílem je rozvíjet spolupráci Česka, Rakouska a Slovenska v oblasti sousedských vztahů, evropských politik s důrazem na podporu ekonomického růstu a zaměstnanosti a v dalších oblastech včetně dopravy a Průmyslu 4.0. V současné době předsedá Slavkovskému formátu Rakousko. Poslední schůzka premiérů ve formátu S3 se uskutečnila letos 22. června v Brně.

Více info naleznete ZDE

Termín 23.
srpna 2017

Místo
Salzburg, Rakouská republika

Program
16.30 – bilaterální setkání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem
17.00 – bilaterální setkání se spolkovým kancléřem Rakouska Christianem Kernem
17.30 – jednání Slavkovského formátu s francouzským prezidentem Macronem
18.30 – tisková konference

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout