Mgr. Dana Váhalová

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,99. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

21.11.2013 12:04:53 - lucka675

práce poslankyně

Žen je v politice málo, co je nyní vaším cílem? Budete mít přeci více možností, pokud budete u moci. Máte tak i ,,zálusk“ na nějakou funkci? A ještě jeden dotaz. EP schválil návrh EK, podle nějž musí mít společnosti kótované na burze do roku 2020 v dozorčí radě nejméně 40 procent žen. Podporujete jej? Proč? A pokud ne, proč?

Odpověď

30.11.2013 14:03:24 - Mgr. Dana Váhalová
Máte pravdu, počet žen ve vysoké politice neodpovídá zastoupení žen v naší společnosti. Je to dlouhodobý problém, který vyžaduje svůj  čas a jisté  pochopení mužských kolegů a celé společnosti. Posílení počtu žen v dozorčích radách velkých společností je mi sympatické. Ovšem zástupci některých členských států toto odmítají a mají k tomu i své argumenty. Mezi nimi je údajně i ČR. Věřím, že v budoucnu se situace zlepší a najde se přijatelný kompromis.

O zavedení kvót pro ženy se velmi diskutuje, ale na druhou stranu  jejich zavedení v některých zemích mělo svůj pozitivní význam . Společnost začíná přijímat zastoupení žen na různých pozicích  jako samozřejmost, a to by mělo být cílem i našeho snažení. Pokud k němu vede cesta přes kvóty, diskutujme o nich a  hledejme parametry.