Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.09.2016 7:34:00

Budu číst cestujícím ve vlaku. Je to inspirující

Budu číst cestujícím ve vlaku. Je to inspirující

Dnes vrcholí třetí ročník festivalu autorského Čtení ve vlaku. V průběhu čtyř dní tak mají cestující třiceti spojů možnost poslechnout si autorská čtení od dvaadvaceti spisovatelů v netradičním prostředí vlakového vagonu.

Nad celým projektem převzal spolu s dalšími osobnostmi záštitu ministr kultury Daniel Herman, který bude zítra číst cestujícím ve vlaku z Hlavního nádraží do Karlštejna (spoj vyjede z pražského Hlavního nádraží v 13,47 hodin a do Karlštejna dorazí ve 14,27 hodin).

„Je to především zajímavý a inspirující projekt, který  se snaží podpořit  české autory, českou literaturu a já jsem za něj velmi rád. Atmosféra ve vlaku je spontánní  a  mnozí  cestující si uvědomí, že kniha v dnešní době internetu není mizejícím zbožím,  že za ní stojí zajímaví lidé, se kterými se navíc ještě - třeba po práci -  mohou v netradičním prostředí setkat“, uvádí  Daniel Herman.  

Oficiální ukončení festivalu proběhne zítra, tedy ve čtvrtek 22. září 2016, v knihkupectví Neopalladium – Hlavní nádraží od 15 hodin. Během odpoledne bude mít veřejnost možnost navštívit různé diskusní bloky. O současné próze budou besedovat Michal Viewegh, Halina Pawlowská, Radka Třeštíková a Pavel Mandys, tématu vzdělávání v rámci uměleckých oborů se od 17 hodin budou věnovat ministr kultury Daniel Herman, zástupce Vysoké školy kreativní komunikace a pražská  zastupitelka Eliška Kaplicky Fuchsová. Speciálním hostem tohoto diskusního bloku bude také Arnošt Goldflam, který v tento den oslaví sedmdesáté narozeniny.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout