Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,09. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.04.2019 22:24:00

Daniel Herman navštívil Písek

Daniel Herman navštívil Písek

Exministr kultury a kandidát do Evropského parlamentu za KDU-ČSL Daniel Herman navštívil ve čtvrtek 11. dubna jihočeský Písek. Účelem návštěvy však nebyla primárně politika, nýbrž vzdělávací aktivita a prohlídka zdejšího muzea.

Již v dopoledních hodinách zavítal bývalý ministr na píseckou Obchodní akademii. Čtyři třídy zhlédly v aule školy film Hanin kufřík, pojednávající o neblahém osudu Hermanovy tety, židovské dívky Hany Bradyové, která ve 13 letech zahynula v koncentračním táboře Osvětim. Na pozadí silného příběhu pak se studenty besedoval o hrůzách holocaustu, osudu své rodiny, životním díle Hanina bratra, nedávno zesnulého Jiřího Bradyho, a v neposlední řadě i hodnotách židovství a křesťanství a o tom, jak mohou obstát v konfrontaci se zlem. V doprovodu ředitele Pavla Sekyrky si poté prohlédl moderně vybavené prostory školy.

Odpoledne pak Daniel Herman zavítal do Prácheňského muzea, kde si prohlédl expozice středověkých i novověkých dějin Písku, putovní výstavu královských funerálií i dočasnou výstavu o textilní výrobě, věnované 70. výročí založení podniku Jitex. Konečně od 17. hodin byl film Hanin kufřík a následná beseda na stejné téma zopakována pro širokou veřejnost v písecké Sladovně. Organizátorem besedy byla místní pobočka České křesťanské akademie.

Jako Jihočech Daniel Herman Písek dobře zná a rád se do něj vrací, ale čtvrteční návštěva mu opět otevřela novou, dosud nepoznanou dimenzi života města.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama