Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15. 3. 2016 9:10:00

Dialog beru jako platformu pro intenzivní česko-německou politickou spolupráci

Dialog beru jako platformu pro intenzivní česko-německou politickou spolupráci

Konference probíhá od 13. do 15.3. 2016 v budovách Spolkového sněmu v Berlíně; ministr se zde setkal i s Angelou Merkel.

Hlavními řečníky na konferenci byli německá kancléřka Angela Merkel, předseda Spolkového sněmu Norbert Lammert, německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier, eurokomisař Frans Timmermans a s příspěvky vystoupila řada domácích i zahraničních hostů z mnoha zemí světa (Albánie, Arménie, Austrálie, Belgie, Francie, Itálie, Izrael, Litva, Lotyšsko, Rumunsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Turecko, Ukrajina, Velká Británie, některé latinskoamerické země a další). Konference se účastnilo na 150 členů parlamentů a vlád zmíněných zemí.

Jednotlivé projednávané okruhy se týkaly problematiky projevů antisemitismu a jeho překonávání v politické kultuře, médiích, na internetu, ale také například ve sportu nebo v kontextu současné uprchlické vlny.

Výsledkem konference by měla být mezinárodní koordinace v boji proti všem projevům antisemitismu a antisionismu, který byl označen za lakmusový papírek atmosféry ve společnosti. Na adresu uprchlíků z kulturně odlišného prostředí řekl předseda Lammert, že kdo přichází do Německa, musí respektovat německé právní normy, mezi něž patří např. i nezpochybnitelné právo Izraele na existenci.

Během konference jednal ministr kultury s Norbertem Lammertem; hlavními tématy byly otázky politické kultury, lidských práv a role poslanců a zákonodárných sborů v potírání všech projevů antiseminitismu a netolerance.

Po vystoupení Angely Merkel se Daniel Herman se spolkovou kancléřkou krátce setkal. V rozhovoru zmínil především důležitost česko-německých vztahů i úzké spolupráce mezi oběma našimi zeměmi na všech politických úrovních a význam osobních setkávání. „Za neméně důležité považuji i strategický dialog jako platformu pro intenzivnější česko-německou politickou a společenskou spolupráci,“ dodal Herman.

Z dalších významných hostů jednal Daniel Herman s poslankyní Knessetu paní Alizou Lavie, bývalým poslancem Bundestagu a členem Česko-německého diskusního fóra Gertem Weisskirchenem, s poslanci britského parlamentu Johnem Mannem, Khalidem Mahmoodem a dalšími.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout