Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13. 3. 2016 14:38:00

Duch je silnější než hmota. Nelze ho zabít, zastřelit a stále se přenáší

Duch je silnější než hmota. Nelze ho zabít, zastřelit a stále se přenáší

Ministr Daniel Herman zahájil v Nostickém paláci symbolickou výstavu tibetských náboženských předmětů.

Na 30 náboženských a rituálních předmětů zapůjčilo Národní muzeum ze sbírek Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur.

Daniel Herman v proslovu při zahájení výstavy 10. března uvedl: „Dnes je symbolické datum. Je to 57 let od povstání tibetských mnichů, které bylo krvavě potlačeno čínskou komunistickou armádou, bylo tam na 80 tisíc obětí. Na zasedání poslanecké sněmovny jsem inicioval minutu ticha za oběti této komunistické represe. Duchovní umění je něco, co přesahuje věky. Dnes vystavované artefakty jsou staletí staré. Ukazují hlubokou kulturu, ukazují, že duch je silnější než hmota, že ho nelze zabít, zastřelit, a že se stále přenáší přes všechny ostnaté dráty. Jsme na půdě státní instituce, a tímto se alespoň v rámci svých možností snažím o to, abychom nezapomínali. Děkuji panu řediteli Národního muzea a jeho týmu za skvělou spolupráci na této symbolické expozici.“

Ministr Daniel Herman dnes zahájil v Nostickém paláci symbolickou výstavu tibetských náboženských předmětů

Ministr Daniel Herman dnes zahájil v Nostickém paláci symbolickou výstavu tibetských náboženských předmětů

Výstavu je možno shlédnout v pracovní dny v době od 9 do 17 hodin, potrvá do 8. června 2016, vstup je volný (přes vrátnici MK ČR, Maltézské nám. 1, Praha 1).

Videa ze zahájení výstavy můžete najít na našich facebookových stránkách.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout