Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22. 2. 2016 17:58:46

Film je schopen rychle probouzet silné emoční odezvy

Film je schopen rychle probouzet silné emoční odezvy

Daniel Herman se zúčastnil vernisáže výstavy „David Cronenberg: Evolution“.

Projekt, představující vybrané osobnosti světové kinematografie, probíhá pod záštitou ministra kultury; pořádá ho Galerie hlavního města Prahy v Domě U Kamenného zvonu.

Kanadský režisér David Cronenberg, jemuž je věnován letošní ročník, se do povědomí divácké veřejnosti zapsal především několika svými kultovními snímky, mezi nimiž dominuje vědecko-fantastický horor Moucha. Tento motiv také ovládl vizuály k výstavě i k doprovodnému programu.

Cronenberg však neustrnul u prvoplánových efektů typických pro daný žánr, ale vykročil za hranici filmové konvence směrem k detailnímu zkoumání psychiky strachu. Za celoživotní dílo mu byla v roce 2006 na filmovém festivalu v Cannes udělena prestižní cena Carrosse d´Or.

Daniel Herman se zúčastnil vernisáže výstavy „David Cronenberg: Evolution“

Kromě cca tří set originálních artefaktů, jakými jsou fotografie, skici, rekvizity či sochařské instalace mohou návštěvníci výstavy zhlédnout nejen jeho kultovní snímky, ale také rané filmy a dokonce nikdy nezveřejněné záběry.

Daniel Herman se zúčastnil vernisáže výstavy „David Cronenberg: Evolution“

„Film má k dispozici specifické výrazové prostředky, schopné v divákovi rychle probouzet silné emoční odezvy, a to na široké škále od dojetí po ataky hrůzy. David Cronenberg je pro mě příkladem tvůrce, který nepodlehl svodům samoúčelného efektu, ale tvořivě tyto pocity využívá k podstatnému uměleckému sdělení,“ řekl po shlédnutí výstavy Daniel Herman.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout