Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

4. 4. 2017 16:12:00

Hitler chtěl ve Vyšším Brodě udělat galerii kradených obrazů

Hitler chtěl ve Vyšším Brodě udělat galerii kradených obrazů

Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny 4. 4. 2017 k vypovězení právního zastoupení ve sporech s cisterciáckým opatstvím ve Vyšším Brodě

 Kolegyně, kolegové,

já zase žádám pana předsedu komunistické strany, aby se svými lživými argumenty přestal on. Ten klášter byl v době druhé světové války uzavřen německými nacisty právě proto, že tam bylo centrum protinacistického odboje. Adolf Hitler chtěl z tohoto kláštera udělat dokonce galerii nakradených obrazů. Proto nacisté tento klášter uzavřeli. A komunisté ho uzavřeli znovu.

Takže je to opravdu velice kuriózní a je třeba, aby k těmto nepravdivým argumentům tady zazněly také argumenty pravdivé.

A já stejně jako pan předseda pocházíme z jižních Čech, takže tyto lokality dobře známe. Prosím a žádám, aby tady tyto lživé argumenty přestaly zaznívat.

Děkuji.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout