Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.05.2015 12:16:00

Náš památkový fond je magnetem pro miliony lidí ze všech kontinentů

Náš památkový fond je magnetem pro miliony lidí ze všech kontinentů

Vědecká rada pro památkovou péči projednávala nový zákon o ochraně památkového fondu.

Vědecká rada pro památkovou péči je poradním orgánem ministerstva kultury, jako ústředního orgánu státní správy v oblasti památkové péče. Rada se zabývala novým zákonem o památkové péči; projednávala též řadu otázek, spojených s celkovou koncepcí památkové péče a rozvojem mezinárodní památkové péče.

Ministr Herman uvedl: „Otázka památkové péče je jednou z prioritních záležitostí našeho resortu. Tak obrovský památkový fond, který máme v České republice, skutečně není běžný ani v dalších evropských státech. Stejně tak zachovalé památkové interiéry jsou naprosto unikátní. Naší společnou, velkou odpovědností je naše dědictví uchovat pro budoucnost a naplnit ho životem. To je velmi důležité a souvisí to i s politikou naší vlády, aby památky nezůstávaly pouhými „mrtvými objekty statického charakteru“, ale aby byly naplněny životem jako v době svého vzniku. Je třeba si uvědomit, že tento úžasný a unikátní fond, který zde máme, je silným magnetem, přivádějícím do České republiky miliony lidí ze všech kontinentů. Je to ale zároveň velká odpovědnost, ke které se s radostí a hrdostí hlásíme.“

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout